Niezwłocznie po montażu okna należy zerwać z profili PCV folie zabezpieczającą , a z zestawów szybowych wszelkie etykiety informacyjne.
Procesowi mycia okien należy poddawać zarówno szkło jak i elementy ram i skrzydeł, co pozwoli na wydłużenie czasu użytkowania okna. Do mycia elementów okiennych z tworzywa sztucznego należy używać środków o delikatnym działaniu. Nie należy stosować rozpuszczalników, środków alkalicznych czy tez gruboziarnistych proszków czyszczących mogących spowodować zadrapanie i zmatowienie powierzchni profili. Szczególnie uporczywe zabrudzenia mogą być usunięte z powierzchni profili specjalnymi środkami czyszczącymi PCW, które posiadają również własności anty statyczne utrudniającą osiadanie brudu, sprawiając że świeżo wyczyszczone okno zachowuje swój blask dużo dłużej.
Uszczelki wykonane z nowoczesnych materiałów typu EPDM ulegają jak wszystkie tworzywa sztuczne procesowi naturalnego starzenia. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie uszczelek w oknach należy dwa razy w roku przetrzeć uszczelki wazeliną techniczna lub olejem silikonowym albo wetrzeć w nie talk, po wcześniejszym usunięci z nich kurzu lub innych zabrudzeń. Do konserwacji uszczelek z PCW i kauczuku nie wolno stosować skoncentrowanych środków myjących.
W przypadku obluzowania klamki należy unieść podkładkę, przekręcić ją do pozycji poziomej i dokręcić znajdujące się pod nią śruby mocujące.
W każdym oknie od strony zewnętrznej umieszczone są otwory odwadniające, spełniające swoja funkcje tylko wówczas gdy są drożne. Otwory te można zobaczyć w dolnej części ramy okiennej. W razie potrzeby należy usunąć z nich zanieczyszczenia.
Okna PCV wyposażone są w okucia czyli elementy zamykające, obwiedniowe. Podlegają one jednak procesowi zużycia. Dlatego tez należy oliwić wszystkie elementy ruchome oraz miejsca ryglowań przynajmniej raz w roku stosując smary lub oleje bez zawartości kwasów i żywic (pH - neutralne). Raz w roku sprawdzić czy zawiasy są dobrze i mocno osadzone w miejscach mocowań.