Wybierając producenta okien, trzeba koniecznie sprawdzić, czy ma on na swoje wyroby Aprobatę Techniczną, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej, oraz Certyfikat Zgodności z Aprobatą Techniczną, wydany przez niezależną jednostkę certyfikacyjną, lub deklarację takiej zgodności, popartą wynikami badań laboratoryjnych. Ten drugi dokument potwierdza dopuszczenie wyrobu do obrotu i do stosowania w budownictwie oraz upoważnia producenta do oznaczania go znakiem „B”.
Warto również sprawdzić, czy producent oferujący wbudowanie okien dysponuje ekipą montażową z odpowiednimi kwalifikacjami, potwierdzonymi zaświadczeniami. Okna z PCV i aluminium powinna montować wyspecjalizowana i doświadczona ekipa, ponieważ ościeżnice i ramy pod wpływem ciepła (na bardzo nasłonecznionej elewacji nagrzewają się nawet do temperatury 80°C) mogą nieznacznie zmieniać swoje wymiary (wydłużać się i kurczyć). Jeśli nie pozostawi się minimalnych luzów w odpowiednich miejscach, tynk wokół okna może pękać, a otwieranie i zamykanie skrzydeł sprawiać trudności. Jak duże muszą to być luzy i w jakich miejscach należy je pozostawić, będą wiedzieli tylko profesjonalni montażyści.
Aby uniknąć konfliktowych sytuacji przy odbiorze okien, trzeba precyzyjnie sformułować zamówienie. Powinny się w nim znaleźć schematy okien z uwidocznionym podziałem, ich wymiary i kierunki otwierania skrzydeł. Należy też określić oczekiwane parametry izolacyjności termicznej i akustycznej, sposób i kolor wykończenia oraz inne Państwa życzenia, dotyczące na przykład dodatkowego wyposażenia okien.